Vážení páni funkcionári ZO CHPH,

ako prví ste dostali informáciu, že sa zrejme povolia nácviky a preteky poštových holubov. Dostali ste aj pokyn čo máte urobiť. Do dnešného dňa ste mi nič neposlali. To chcete začať cvičiť holuby niekedy „NA MIKULÁŠA“, alebo na VIANOCE?

Nácviky a preteky sú povolené za prísnych opatrení. Kto ich nesplní, tak nemá právo cvičiť. Za porušenie opatrení pri cvičení holubov je pokuta 1650€ pre funkcionára a 20 000€ pre organizáciu. Kontrolu nerobí SZ CHPH, ale Úrad verejného zdravotníctva a polícia. Možno máte doma plné „prasiatka“ a neviete čo s nimi robiť. Ak nemáte a chcete cvičiť holuby tak začnite robiť. Potrebujem:

1/ Miesto NS – voľná plocha cca 30 x 30 metrov, ideálne, aby tam bol prístrešok, pre prípad dažďa. Potrebujem presnú adresu, pôjde to do predpretekovej dokumentácie.

2/ Meno a priezvisko vedúceho NS, ktorý má autoritu a zvládne administratívu. (Počas nasadzovania sa vytvorí protokol, kto, kedy nasadzoval, uvedú sa problémy, nedostatky, pečiatka, podpis. Protokol sa pošle po vodičovi prepravného auta, ja to vyberiem a archivovať to bude tajomník. Je to pre prípad, že po čase to bude chcieť od nás Úrad verejného zdravotníctva.)

3/ Počty objednaných boxov, podľa schémy:

Meno a priezvisko – bydlisko – počet boxov na nácviky – počet boxov na prvá tri preteky (Púchov, V. Meziříčí, Litovel)

Ak si niekto objedná polovicu boxu, treba uviesť, kto naplní druhu polovicu boxu. Zaslať aj časový harmonogram nasadzovania na nácviky a prvé 3 preteky. Samostatne uviesť kto bude nasadzovať na gumičky. Uviesť komisiu pre nasadzovanie na gumičky, nebude v nej chovateľ, ktorý má viac ako 65 rokov.

Nasadzovať holuby v NS bude vždy iba jeden chovateľ, podľa presného časového harmonogramu. Z dôvodu, že v doterajších NS Kežmarok, Sp. Belá a Ľubica je veľký záujem o nasadzovanie holubov, pre zjednodušenie situácie navrhujem vytvoriť NS v Podolínci a vo Vrbove. Zaradenie chovateľov bez ohľadu na príslušnosť k ZO CHPH. Vedúcimi by mohli byť J. Tišák a A. Timko. Do nových NS zaradiť po 5 – 7 chovateľov. Takto by sa znížil počet nasadzujúcich chovateľov v Sp. Belej, Kežmarku a Ľubici. Dohodnite sa.

Pri nasadzovaní holubov na viditeľnom mieste bude vyvesené rozhodnutie Hlavného hygienika SR, máte ho na webovej stránke Zväzu a časový harmonogram nasadzovania holubov v NS (pečiatka a podpis). Musíte to dodržať, môže si vás odfotiť nejaká „dobrá duša“ a máte po nasadzovaní a ďalšie problémy. Na nasadenie pri nácviku počítajte 7 – 8 sekúnd na holuba, pri pretekoch o čosi viac. Je to preto, že si holuby nasadzuje sám chovateľ. Nikto mu nesmie pomáhať.

Požadované údaje žiadam zaslať e-mailom do zajtra (8.00) t. j. 30 04. 2020.

Prajem pekný deň.                                                                                                      Výcvikár OZ CHPH Kežmarok

Pridaj komentár

Toto je stránka OZ CHPH Kežmarok

Táto stránka slúži hlavne na informovanie členov nášho Oblastného združenia CHPH Kežmarok ohľadom diania v oblasti. Na stránke budú postupne zverejňované zápisnice zo schôdzi, pretekové plány, dôležité udalosti a predovšetkým zmeny, ktoré sa udejú počas pretekovej sezóny.

apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930